Dantų implantai

Jei esate netekęs vieno ar daugiau dantų, Jūs turbūt puikiai suprantate ir įvertinate dantų svarbą savo išvaizdai bei komfortui. Tik pilnas dantų lankas leidžia žmogui kokybiškai sukramtyti maistą, kalbėti bei šypsotis. Vos vieno danties praradimas apsunkina visas šias burnos funkcijas, o sąkandis dėl kitų dantų poslinkio sparčiai keičiasi – žmogaus veidas ima atrodyti senesnis.

Niekas negali atstoti natūralaus danties, tačiau jei dėl ligos ar traumos visgi jį praradote – turite žinoti, jog šiuolaikinės odontologijos galimybės leidžia sugrąžinti Jums šypseną bei kramtymo funkciją!

1

KOKIE YRA TRŪKSTAMŲ DANTŲ ATSTATYMO BŪDAI?

 

Trūkstamų dantų burnoje atstatymo galimybės priklauso nuo daugelio faktorių, tačiau pagrindiniai būdai yra tokie:

  1. Dantų implantai
  2. Fiksuoti dantų protezai (tilteliai)
  3. Išimami dantų protezai (plokštelės bei lanko atraminiai protezai)

Jūsų odontologas pasiūlys Jums labiausiai tinkantį, ilgalaikišką gydymo variantą, atsižvelgdamas į Jūsų poreikius bei burnos būklę.

 

KAIP KEIČIASI ŽMOGAUS SĄKANDIS, NETEKUS DANTŲ?

 

Visi dantys žandikauliuose tvirtai laikosi savo šaknimis. Netekus vos vieno danties ir iš karto neatstačius defekto, žandikaulio kaulas buvusio danties vietoje ima tirpti, o gretimi dantys slenkasi į tuščią erdvę. Kaulo rezorbcijos bei aplinkinių dantų migracijos greitis yra individualus kiekvienam pacientui, tačiau įprastai neigiami sąkandžio pokyčiai yra labai ryškūs.

2
3
4

Praradus visus dantis žandikaulyje, pokyčiai jame yra ypatingai ženklūs. Kadangi dantų šaknys nebestimuliuoja žandikaulio kaulo, prasideda jo žemėjimas bei plonėjimas. Tai gali lemti rimtas komplikacijas ateityje – išplonėjusio žandikaulio lūžius bei anatominių struktūrų (nervų, žandikaulio sąnario) padėties pokyčius ir su tuo susijusius skausmus.  Be to, ryškiai keičiasi paciento veido profilis – žemėja apatinis veido trečdalis, dėl ko veido bruožai primena senyvo amžiaus žmogų.

5

AR VISIEMS PACIENTAMS GALIMA ATLIKTI IMPLANTACIJOS PROCEDŪRAS?

 

Šiais laikais dantų implantai yra pažangiausias gydymo būdas, atkuriant pilną kokybiškai funkcionuojantį sąkandį. Dantų implantais įmanoma atstatyti tiek trūkstamus pavienius dantis, tiek dantų grupes, tiek visiškai bedančius žandikaulius.

Implantas – tai iš titano pagamintas varžtas, natūralios danties šaknies pakaitalas, kuris operacijos metu įsriegiamas į žandikaulį pašalinto danties vietoje.

Nors dantų implantai dažniausiai yra pats tinkamiausias pasirinkimas, rekonstruojant bedantes sritis, tačiau procedūra negali būti atliekama šiais atvejais:

– nėra pakankamo kaulo kiekio stabiliam implanto įsriegimui (prieš tai reikalingos papildomos kaulo augmentacijos, sinuso pakėlimo operacijos);

– paciento individuali burnos higiena yra labai prasta, jis reguliariai nesilanko pas odontologą;

– pacientas surūko 1-1.5 pakelio cigarečių per dieną;

– pacientas serga bendrinėmis ligomis, tokiomis kaip cukrinis diabetas, leukemija, dėl kurių blogėja žaizdų gijimas, didėja infekcijų rizika;

– ypač jauniems pacientams, nes dar vyksta žandikaulių augimas, todėl kokybiškai įsriegto implanto padėtis vos po keletos metų gali pasikeisti į nepriimtiną estetiškai bei funkciškai.

 

 

 

KOKIE YRA DANTŲ IMPLANTŲ PRIVALUMAI?

 

                      – yra daug metodų atkurti danties vainiką, tačiau tik implantai leidžia atkurti visą vientisą dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Tai labiausiai į natūralų dantį panaši dirbtinė restauracija;

– nesudėtinga burnos higiena (kaip ir natūralių dantų);

– dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis, nešlifuojant ir papildomai neapkraunant gretimų dantų;

– tai estetiškas ir patogus sprendimas: implantai ir prie jų tvirtinami nauji dantys (karūnėlė ar tiltas) yra pažangi alternatyva nestabiliems, sudėtingai prižiūrimiems ir neilgaamžiams nuimamiems dantų protezams. Suaugę su kaulu implantai atstoja natūralių dantų šaknis ir sudaro labai tvirtą ir stabilią atramą prie jo pritvirtintiems naujiems dantims, su kuriais žmonės jaučiasi ir atrodo kaip su savo tikraisiais dantimis;

– implantai apsaugo nuo žandikaulio kaulo nykimo, veido profilio pokyčių;

– įrodyta, kad tai ypač ilgalaikis gydymo būdas – gerai prižiūrimi implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą.

 

 

KOKIE YRA TRŪKSTAMŲ DANTŲ ATSTATYMO IMPLANTAIS ETAPAI?

 

Išskiriamos keturios pagrindinės bedančių sričių atkūrimo implantais fazės:

 

  1. Danties implanto įsriegimas – operacijos metu gydytojas odontologas patalpina titaninį varžtą į žandikaulį trūkstamo danties vietoje. Po chirurginės procedūros galima tikėtis veido minkštųjų audinių patinimo bei skausmingumo, todėl dažniausiai paskiriami skausmą malšinantys medikamentai. Odontologas taip pat rekomenduos specialius burnos skalavimo skysčius bei švelnesnę dietą pirmosiomis dienomis po operacijos.

 

  1. Gijimas – kol naujai įsriegtas titaninis implantas apaugs kaulu ir ims tvirtai laikyti jį žandikaulyje, gali praeiti ir keletas mėnesių. Siekiant pačių geriausių estetinių bei funkcinių rezultatų, paprastai implanto osteointegracijai paliekami 3-4 mėnesiai.

 

  1. Dirbtinio danties fiksavimas ant implanto (karūnėlės arba tiltelio) – praėjus nustatytam gijimo laikotarpiui, gydytojas odontologas bei dantų technologas pagamina ir ant implanto pritvirtina individualų protezą. Nuo šio momento danties implantas atrodo ir jaučiasi kaip natūralus dantis!

 

  1. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą bent kartą per metus, norint įvertinti danties implanto bei dirbtinio dantuko estetinę ir funkcinę būklę burnoje.
6
7

Mikroskopinės odontologijos klinika

Kalvarijų g. 135, Vilnius

8 5 2765601 /

8 688 39000

I-V 8:00 – 20:00

Reklama internete reklama Jūsų verslui | Admix.lt