Mikroskopija odontologijoje

Per paskutiniuosius 25-eius metus ypač patobulėjo odontologijai skirta aparatūra, medžiagos bei technikos. Pacientai trokšta išsaugoti nuosavus dantis kuo ilgesnį laiką ir puikiai supranta, kaip estetinės procedūros gali pakeisti jų šypsenas.

Kad Jums būtų atliktos ypač tikslios ir kokybiškos odontologinės procedūros, savo klinikoje naudojame skirtingas vaizdą didinančias priemones: akinius, didinančius vaizdą 2.5-6 kartus, bei dentalinį mikroskopą Karl Zeiss OPMI PICO, kuris vaizdą padidina net iki 18 kartų. Mikroskopas ypač pagerina matomumą ne tik dėl didinimo, tačiau ir dėl itin stipraus bešešėlinio apšvietimo – joks kitas prietaisas odontologijoje to neatlieka. Vaizdą padidinančios priemonės leidžia diagnozuoti dantų bei dantenų ligas, kurios plika akimi dar nematomos – todėl gydymą galime atlikti konservatyviai, kol liga dar neišplitusi.

1
2

Didinimas suteikia mūsų gydytojams odontologams galimybę ypač tiksliai ir kokybiškai panaudoti šiuolaikines medžiagas, kad darbo rezultatai būtų itin estetiški bei ilgalaikiai. Mikroskopo bei didinančių akinių pagalba įmanoma dantų plombavimą bei kitas estetines procedūras atlikti minimaliai invazyviai, o tai lemia nepastebimas ir ilgai tarnaujančias dantų restauracijas. Spindinčia šypsena galėsite džiaugtis daugybę metų!

3

Didinimo naudojimas neatsiejamas ir nuo šiuolaikinių kanalų gydymo procedūrų. Padidinus vaizdą net iki 20-ies kartų, galima žymiai paprasčiau ir greičiau lokalizuoti labai siaurus kanalus, įvertinti buvusio gydymo kokybę, diagnozuoti dantyje esančias komplikacijas (įtrūkimus, skilimus, perforacijas, lūžusius instrumentus) bei jas koreguoti. Didinimas lemia geresnius gydymo rezultatus, mažina pooperacinių komplikacijų kiekį.

Žmogaus akies skiriamoji geba

Žmogus plika akimi gali atskirti dvi linijas ar objektus, esančius vienas nuo kito 200 μm (0.2 mm) atstumu (plauko storis – apie 50 μm). Jei linijos yra arčiau viena kitos nei 0.2 mm, akis matys jas kaip vieną liniją. Didinančios priemonės pagerina akies skiriamąją gebą ir leidžia matyti smulkesnes detales nei tik plika akimi. Pavyzdžiui, 2.5 karto didinantys akiniai pagerina akies skiriamąją gebą iki 80 μm, o 4.5 karto didinantys akiniai – net iki 44μm. Žemiau esančioje lentelėje pateikiama informacija, kaip skirtingo didinimo priemonės pagerina žmogaus akies skiriamąją gebą ypač smulkioms detalėms:

Didinimas Akies skiriamoji geba
Plika akis 200 μm – 0.2 mm
2X didinantys akiniai 100 μm – 0.1 mm
4X didinantys akiniai 50 μm – 0.05mm
8X didinantis mikroskopas 25 μm – 0.025 mm
12X didinantis mikroskopas 16.67 μm – 0.0167 mm
20X didinantis mikroskopas 10 μm – 0.01 mm
4

O tai vaizdai, kaip atrodo dantys, naudojant skirtingą didinimą:

5
6
7

Pagrindinės klinikinės situacijos, kada didinimo panaudojimas ypač naudingas:

  1. Šaknų kanalų lokalizacija bei tikslus paruošimas, buvusių komplikacijų gydymas:
8
  1. Ankstyva ėduonies diagnostika:
9
  1. Danties įtrūkimų bei skilimų nustatymas:
10
  1. Ypač tikslus dantų šlifavimas daliniams bei pilniems protezams:

11 12

Mikroskopinės odontologijos klinika

Kalvarijų g. 135, Vilnius

8 5 2765601 /

8 688 39000

I-V 8:00 – 20:00