Dantų implantacija

Dantų implantacija skirta atkurti vieną, kelis ar visus prarastus dantis. Judame į priekį su technologijomis, todėl savo pacientams siūlome šiuolaikiškus gydymo sprendimus. Didelį dėmesį skiriame diagnostikai ir detaliam gydymo planavimui, nes orientuojamės tik į ilgaamžius rezultatus. Naudojame tik aukštos kokybės, laiko patikrintus implantus ir protezavimo medžiagas, kurie padeda atkurti funkcionalius, estetiškai atrodančius dantis.

Kaip įveikti baimę?

Implantacija šiomis dienomis yra pakankamai komfortiška procedūra, jeigu ją patikite patyrusio specialisto rankoms. Implantacija atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejaučiama. Vienas implantas įsriegiamas vos per 20-30 minučių. Taip pat pacientus motyvuoja susitelkimas į galutinį rezultatą: estetišką šypseną, kokybišką kramtymą, sustiprėjusį pasitikėjimą savimi ir visiems laikams pamirštus nepatogumus, susijusius su prarastais dantimis. Kuo anksčiau pasiryšite dantų implantacijai, tuo ji bus paprastesnė.

Neatkūrus dantų gresia skaudžios pasekmės

Dantys

Netekus vos vieno danties, gretimi dantys taip pat keičia savo padėtį ir vienas po kito krypsta į atsiradusį tarpą. 

Veido estetika

Praradus dantis, veidas tampa neestetiškas, žmogus atrodo kur kas senesnis. Taip yra ne tik dėl prarastų dantų, bet ir dėl tirpstančio žandikaulio kaulo. Negaudamas reikiamo kramtymo krūvio, kaulas tirpsta, o tai neigiamai atsiliepia visam veidui: žemėja apatinis veido trečdalis, smakras pasislenka į priekį, lūpų kampučiai nusvyra žemyn, aplink lūpas nusidriekia raukšlelės, veidas neatrodo stangrus.

Sveikata

Tirpstantis žandikaulio kaulas neigiamai veikia ne tik veido estetiką. Pasikeitus sąkandžiui, gali išsivystyti žandikaulio sąnario sutrikimai. Be to, nekokybiška kramtymo funkcija netekus dantų ilgainiui lemia virškinimo sutrikimus bei kitas sveikatos problemas dėl riboto maisto raciono.

Fonetika

Netekus vieno ar kelių dantų, pradedama švepluoti, kalba tampa nerišli.

Emocijos

Dantis praradę asmenys neretai patiria diskriminaciją, jiems sunku tinkamai reprezentuoti save, kai šypsena atrodo neestetiškai. Jie tampa nepasitikintys savimi, vengia bendrauti, šypsotis, rečiau būna viešumoje. Netekus dantų, ženkliai prastėjanti gyvenimo kokybė yra tikras psichologinis iššūkis.

Finansai

Delsiant atkurti dantis, ateityje gydymas tampa sudėtingesnis, prireikia papildomų procedūrų, tokių kaip kaulo priauginimas. Tokiu atveju dantų implantacija trunka ilgiau ir kainuoja brangiau.

Dantų atkūrimo eiga

Diagnostika ir gydymo planas

Konsultacijos metu pacientas išsako savo nusiskundimus ir lūkesčius dėl būsimos šypsenos. Tuomet gydytojas apžiūri burną, atlieka reikiamus diagnostinius tyrimus, kurie padeda įvertinti kaulo kiekį, ir pasiūlo optimalius dantų implantacijos metodus. Sudaromas gydymo planas, su pacientu aptariami gydymo etapai.

Kaulo augmentacija

Kaulo priauginimo prireikia tik tuo atveju, jeigu dantų implantacija buvo uždelstas ir per tą laiką kaulas stipriai sunyko. Dirbtiniu kaulu atkuriamas trūkstamas žandikaulio kaulo kiekis, kad vėliau būtų galima saugiai sriegti implantus tiksliai jiems skirtose vietose. Taip užtikrinama stabili implantų integracija, ilgaamžiškumas, o pacientui sugrąžinami proporcingi veido bruožai. Kaulo augmentacinė medžiaga su kaulu sugyja maždaug po 6 mėnesių, tuomet galima sriegti implantus.

Implantų sriegimas

Implantų skaičius priklauso nuo individualios situacijos ir pasirinkto dantų atkūrimo būdo, kurį aptarsite su procedūrą atliekančiu gydytoju. Jeigu atkuriami keli dantys vienas šalia kito, galima sriegti 2 implantus ir ant jų tvirtinti trijų tarpusavyje sujungtų dantų tiltelį. Atkuriant bedančius žandikaulius, mažiausiai galima sriegti 4 implantus, ant kurių tvirtinamas neišimamas plokštelinis protezas. Norint visus dantis atkurti atskirais dantų tilteliais, taip idealiai atkartojant natūralių dantų savybes, sriegiami 6-8 implantai.

Kai trūksta vieno danties


Kai trūksta kelių dantų


Kai trūksta visų dantų


Vienmomentė implantacija


Inplantacija mikroskopiniu tikslumu


Vienmomentė inplantacija


Protezavimas

Kol gyja implantai, pacientai dažniausiai būna su laikinais protezais. Maždaug po 3 mėnesių implantai prigyja ir tvirtinami nuolatiniai dantų vainikėliai. Jie yra individualiai pagaminami dantų technikų laboratorijoje, taikant aukščiausius estetikos standartus ir siekiant, kad naujai atkurti dantys niekuo nesiskirtų nuo natūralių bei puikiai funkcionuotų. Tvirtus ir estetiškus dantis padeda sukurti kokybiškų medžiagų naudojimas. Viena populiariausių protezavimo medžiagų šiuo metu yra cirkonio keramika, kuri atspindi šviesą, todėl išgaunamas natūralus efektas, o tvirtumas nenusileidžia metalui.

Profilaktika

Naujai atkurtų dantų ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo gydytojo kompetencijos ir implantų bei protezavimo medžiagų kokybės, bet ir nuo paciento sąmoningumo. Ant implantų atkurtų dantų priežiūrai reikėtų skirti tiek pat laiko, kiek ir natūraliems dantims: valytis juos du kartus per dieną, reguliariai lankytis pas odontologą profilaktiniams patikrinimams bei periodiškai atlikti burnos higieną.

MOK klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!

Rekomenduojami specialistai

Marek Maliuk

Gyd. odontologas, implantologas

Kontaktai

Telefonas: +370 688 39000


Adresas: Kalvarijų g. 135, Vilnius, Lietuva

El. paštas: info@moklinika.lt


Mikroskopinės odontologijos klinika

I - IV 8:00 - 20:00
V 8:00 - 17:00