Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Patinusios, kraujuojančios, nuo dantų atsitraukusios dantenos, akmenys ant dantų, dantų paslankumas, nemalonus burnos kvapas – tai yra periodonto ligų požymiai. Periodontologinės ligos skirstomos į gingivitą ir periodontitą. Gingivitas yra dantenų uždegimas, kuris negydomas išsivysto į sudėtingesnę, pavojingesnę ligos formą – periodontitą. Periodontitas neigiamai paveikia ne tik dantenas, bet ir periodonto raištį bei žandikaulio kaulą, kuris pradeda tirpti. Ši liga yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. 

Dantenų recesija – tai dantenų atsitraukimas, kai apsinuogina danties šaknies paviršius. Dažniausios dantenų recesijos priežastys yra išplitusi periodonto liga, netaisyklinga dantų priežiūra ir bruksizmas. Gydant recesijas, svarbiausia pašalinti problemos priežastis bei užtikrinti tinkamą asmeninę burnos higieną, - taip sumažinamas ar sustabdomas dantenų atsitraukimas, sugrąžinama patraukli šypsena.

Periodontologinis gydymas

Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena skirta tiek ligos profilaktikai, tiek gydymui. Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos dantų apnašos, mikroorganizmai, akivaizdžiai pagerėja dantenų būklė, burnos kvapas tampa gaivus. Kaip dažnai reikėtų kartoti procedūrą, parekomenduos specialistas, įvertinęs Jūsų burnos ertmės būklę. 

Chirurginis periodontologinis gydymas

Chirurginio gydymo, t.y. lopo operacijos, prireikia tuomet, kai periodontologinė liga yra uždelsta. Taikant vietinę nejautrą, atkeliamos dantenos ir pašalinami po jomis susikaupę akmenys, kurių nebuvo įmanoma pasiekti PBH metu. Po procedūros periodonto kišenės pašalinamos arba sumažėja, sukuriamos sąlygos patogiai asmeninei burnos higienai.

Rezultatas

Dantenos tampa sveikai rausvos spalvos, nekraujuoja arba kraujuoja mažiau, išsaugomi sveiki dantys ir stabilizuojama (arba sulėtinama) periodontologinės ligos eiga.

MOK klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!

Kontaktai

Telefonas: +370 688 39000


Adresas: Kalvarijų g. 135, Vilnius, Lietuva

El. paštas: info@moklinika.lt


Mikroskopinės odontologijos klinika

I - V 8:00 - 20:00