Žandikaulio sąnario gydymas

Žandikaulio sąnario sutrikimai gali pasireikšti dėl įvairių priežasčių – psichologinių veiksnių, netaisyklingo sąkandžio, netinkamai atlikto plombavimo ar protezavimo, kai anatominės dantų struktūros nebuvo tiksliai atkurtos, taip pat būna įgimti. Apie žandikaulio sąnario sutrikimus galima įtarti iš šių simptomų: traškesio, skausmo ar užstrigimo žiojantis, galvos skausmų. Jeigu pastebėjote šiuos požymius, reikėtų apsilankyti pas odontologą. Gydytojas nuodugniai ištirs sutrikimus ir, pasitelkdamas šiuolaikines gydymo metodikas, padės išspręsti problemą.

Ar būtina gydyti žandikaulio sąnarį?

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai nepraeina savaime. Negydoma sąnario liga gali neigiamai paveikti tiek sąkandžio, tiek viso organizmo būklę. Sąnario sutrikimus rodo apsunkintas skausmingas žiojimasis, nemalonus traškesys žandikaulio srityje, spengimas ausyse. Be to, jaučiama įtampa ar skausmas kramtomuosiuose raumenyse, išsižiojimas tampa ribotas, darosi nepatogu valgyti ir šypsotis.

Gydymas

1 būdas. Miorelaksacinės (atpalaiduojančios) kapos

Žandikaulio sąnario sutrikimai dažnai pasireiškia dėl nevalingo griežimo dantimis. Bruksizmas kenkia ne tik dantims, bet ir sąnariui, nes raumenys ir raiščiai yra nuolatos pertempti, o vidinės sąnario struktūros – spaudžiamos. Dėvint individualiai pagamintas kapas, raumenys bei žandikaulio sąnarys atsipalaiduoja, o dantys apsaugomi nuo nusidėvėjimo.

2 būdas. Ortodontinis gydymas

Netaisyklingas sąkandis gali sutrikdyti tinkamą kramtomųjų raumenų ir sąnario raiščių funkciją. Ortodontinio gydymo metu pakoreguotas sukandimas neretai padeda atsikratyti nuolatinės įtampos ir skausmo sąnario srityje. 

3 būdas. Protezavimas

Dėl griežimo nudilus dantims, prasideda žandikaulio sąnario sutrikimai. Nudėvėtus dantis būtina protezuoti, atstatant anatomiškai tikslius jų paviršius, atkuriant dantų estetiką bei funkciją.

4 būdas. Kompleksinis gydymas

Sudėtingesniais atvejais, gydytojų komanda bendradarbiauja tarpusavyje. Žandikaulio sąnario sutrikimų gydymui gali prireikti kelių specialistų pagalbos: odontologo, kineziterapeuto, neurologo.

MOK klinikoje už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Jeigu turite klausimų arba norite užsiregistruoti vizitui - susisiekite!

Rekomenduojami specialistai

Marek Maliuk

Gyd. odontologas, implantologas

Kontaktai

Telefonas: +370 688 39000


Adresas: Kalvarijų g. 135, Vilnius, Lietuva

El. paštas: info@moklinika.lt


Mikroskopinės odontologijos klinika

I - IV 8:00 - 20:00
V 8:00 - 17:00